Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Grabitën shtëpinë e ish-zyrtares së Ministrisë/ Gjykata jep vendimin për Rozeta dhe Havier Dobin

Grabitën shtëpinë e ish-zyrtares së Ministrisë/ Gjykata

Rozeta dhe Havier Dobi do qëndrojë në burg, deri në përfundim të hetimeve për akuzat e ngritura ndaj tyre.

Vendimi është dhënë ditën e sotme nga Gjykata e Tiranës, e cila ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për ta.

Rozeta Dobi, 49 vjeç punonte si pastruese në “Rrugën e Kosovarëve”, por në bashkëpunim me djalin e saj, Havier Dobin 23-vjeç, grabiste familjet ku ishte punësuar.

Personi që e denoncoi ishte Alda Klosi, ish-zyrtare në kabinetin e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj, e cila pretendon se Dobi i kishte vjedhur 120 mijë euro. Pastruesja, sipas raportimeve të deritanishme, kishte hyrë në banesë me çelësin që i kishte lënë Klosi për ta pastruar dhe kishte vjedhur para në interval të ndryshme kohore, por ditën e fundit kishte hapur derën me forcë dhe kishte bërë rrëmujë në banesë, për të inskenuar një grabitje.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore