Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Gjithçka e bërë shkrumb e hi, pamjet nga stani ku u dogjën 200 delet (FOTO)

Gjithçka e bërë shkrumb e hi, pamjet nga stani ku u dogjën

200 dele u dogjën mëngjesin e sotëm në Finiq të Sarandës, pasi zjarri përfshiu stanin e tyre. Ruzhdi Allkushi fermer prej më shumë se 20 vitesh në bashkinë e Finiqit në fshatin Vrion humbi përgjatë një ore në një zjarr masiv 200 krerë dele dhe më shumë se 4000 lidhje (dengje) bari.

Stalla e deleve gjendej e distancuar nga banesa dhe zjarri u pikas kur nuk kishte më asnjë mundësi shpëtimi.

Ekipet e emergjencës që mbërritën në vendngjarje rreth orës 7 të mëngjesit arritën vetëm të izolojnë flakët aktive por gjithçka ishte djegur.

Vetë fermeri Allkushi nuk e mbështet versionin e një zjarri aksidental por e sheh këtë si një akt të qëllimshëm që ka autorë. Hetimet paraprake nuk kanë konfirmuar plotësisht mundësinë e një zjarri aksidental. Pritet që në vijim të vlerësohen edhe dyshimet e vetë fermerit.

Gjithçka e bërë shkrumb e hi, pamjet nga stani ku u dogjën

Gjithçka e bërë shkrumb e hi, pamjet nga stani ku u dogjën

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore