Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Gërdeci/ Sa i përfshirë është Shkëlzen Berisha? Ja si përgjigjet Fatmir Mediu

Gërdeci/ Sa i përfshirë është Shkëlzen Berisha? Ja

Ish-ministri i mbrojtjes Fatmir Mediu është thirrur sërish nga SPAK në lidhjen me çështjen e Gërdecit, ku iu komunikuan akuzat.

Ai akuzohet nga SPAK për shpërdorim detyre. I pyetur në lidhje me përfshirjen e Shkelzen Berishës, djalin e ish-kryeministrit Berisha, ai është shprehur se nuk ka asnjë dijeni për të.

"E qartë , unë s’kam asnjë dijeni për atë shkresë, Bumçi i ka dhënë sqarimet e veta. Nuk kam diskutuar me asnjë për këtë cështje. Nuk kam pasur asnjë lloj kontakti as me firmën amerikanë as shqiptare të dëmontimin të armëve, kam bërë vetëm dëtyren. Procesi kërkonte që ministri të pyetet. Unë u njoha me aktet dhe jam i gatshëm të përgjigjem për cdo germë që kam firmosuar. Sa drejtesi ka në kët vend është subjektive”, është shprehur Mediu.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore