Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Gati 1000 rrënjë kanabisi në shtëpinë e barit/ Çfarë i tradhtoi 2 shqiptarët në Angli, vlera 1 mln euro (EMRAT)

Gati 1000 rrënjë kanabisi në shtëpinë e barit/

Frrok Zefi dhe Aldi Gjetani janë dy shqiptarët e fundit të arrestuar nga autoritetet britanike pasi u kapën me drogë.

Ata kishin kthyer një banesë në Blackpool në shtëpi pari ku kishin mbjellur 950 rrënjë kanabisi. 

Për rritjen e kanabisit, dy shqiptarët Zefi dhe Gjetani, përkatësisht 42 dhe 27 vjeç, përdornin në mënyrë ilegale energjinë elektrike.

Pikërisht këtu lindi ideja e policisë për të investiguar banesën që çoi në arrestimin e shqiptarëve. 

Sipas mediave britanike, policia ka njoftuar se vlera e kanabisit të sekuestruar kap shifrën e tregut rreth 950,000 £.

Ndërsa në fotot e marra nga banesa ku rritej kanabisi mund të shihen edhe lidhjet elektrike të cilat janë një rrezik domethënës nga zjarri dhe mungojnë dritaret për ajrosje.

Gati 1000 rrënjë kanabisi në shtëpinë e barit/

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore