Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Gara brenda PD/ Grida Duma: Vota ime shkon për Lulzim Bashën, kandidatët e tjerë pa kontribute në parti

Gara brenda PD/ Grida Duma: Vota ime shkon për Lulzim Bashën,

Zgjedhje brenda parties demokratike ishin temë diskutimit të ditës së sotme në emisionin “Breaking” në TopNews. Deputetja e zgjedhur Grida Duma isht e ftuara e sotme ku deklaroi votën hapur se do të votonte dhe mbështeste Lulzim Bashën, ajo foli edhe për kandidatët e tjerë ku u shpreh se të jesh kandidat I PD duhet të kesh contribute të mëdha

"Në parim kur dikush nis një garë me ankimim e ndjen veten humbës, gjatë fushatës të 25 prillit,  PD vinte nga një opizitarizëm i forte dhe në atë çast po i drejtohej së ardhmes. Brenda partisë nuk mund ta nisin me ankimime, mjafton të dëgjosh 5 fjalitë e para të kandidatëve nuk ka asgjë, unë nuk i dëgjoj më. Pra as si shkon dhe as si bëhet, politika është lojë në grup pasi ke të bësh me lidershipin e një organizate. Unë përpiqem të kemë ndërgjegje të plotë në politikë, nuk je në vijën e pare nga frika se do ikim. Je në politikë ti nëse nuk ke këllqe për të qëndruar në vijën e pare ti duhet të ikësh. Basha ka një strategji politike, ai debatin e ka me demokratët dhe me qytetarët dhe jo me sfidantët e tij, nuk mundesh të kthesh në debat publik. Unë e mendoj garën legjitime por duhet contribute në parti por padyshim për të marrë PD-n", tha Duma

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore