Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë kontrollorët 4400 dollarësh që pësuan 'stres financiar'

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

Kontrollorët e trafikut ajror në Rinas ‘notojnë’ në luks dhe para. Por prej ditës së djeshme, 65 kontrollorët e trafikut ajror të AlbControl kanë ndalur punën pas uljes së pagave nga 4400 dollarë në 2400 dollarë me argumentin se kanë stres, ku për pasojë u anuluan të gjitha fluturimet nga Aeroporti i Rinasit.

Qeveria drejtoi gishtin nga opozita, duke hedhur akuza të rënda se po nxit këtë situatë, për të dëmtuar shtetin shqiptar si dhe për të rritur pakënaqësinë te qytetarët. Ministrja Belinda Balluku deklaroi se midis kontrollorëve, “janë 5 prej tyre që janë kthyer në masha të politikës”, por pa bërë me dije emrat.

Megjithatë, me shumë mundësi Balluku i referohet kontrollorëve që deklaruan paaftësi në punë dhe për rrjedhojë u shkarkuan. Ata janë: Flora Ndreca, Muhin Mezini, Nelton Shabani, Gentian Hodo dhe Edvin Bakiri.

Newsbomb.al ka mundur të sigurojë emrat e punonjësve të AlbControl të publikuara në një uebfaqe të huaj, pasi kanë mbaruar trajnime të ndryshme, si dhe foto që ata kanë shpërndarë vetë në rrjetet sociale. Nuk mungojnë udhëtimet në shtete të ndryshme për pushime, nga Amerika në Itali e në ishuj ekzotikë.

Kontrollorët marrin 15 paga në vit, pasi pjesë e privilegjeve janë tre paga shtesë, që do të thotë se në kohën para pandemisë, një kontrollor merrte rreth 13 mijë USD në fund të vitit bonus. Siç duket privilegjet e tyre financiare nuk i kanë penguar t'i bien botës rreth e qark.

Më poshtë do të shihni fotot dhe emrat e disa prej kontrollorëve të AlbControl, që janë deklaruar “të paaftë” për punë, për shkak të stresit.

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Altin Cenaliu)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Ardian Zhapa)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Andel Trebicka)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Andi Çela)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Andi Ballanca)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Elion Krisafi)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Eldi Dervishi)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Endi Ylli)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Endri Baliko)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Eni Mehaj)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Eno Hazizaj)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Erion Alibali)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Erion Pipero)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Flora Ndreca)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Genc LlukaÇaj)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Genta Çoniku)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Gentian Hodo)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Ilir Zuna)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Jonito Bregasi)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Ols Hani)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Ramadan ÇELAJ)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Rei Katroshi)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Sokol Ruçi)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Shkelqim Memushaj)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Majtas Nelton Shabani dhe Elton Hazapi)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Taulant Qirjako)

FOTOT/ Luks dhe udhëtime rreth e rrotull botës, kush janë

(Voltan Vorpsi)

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore