Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Fotot/ Dëbora i zë të papërgatirur shoferët në Llogora dhe në juglindje të Shqipërisë

Fotot/ Dëbora i zë të papërgatirur shoferët në

Kthimi i stinës së dimrit në fillimPrilli është shoqëruar me reshje dëbore në juglindje dhe në zonën e Llogorasë. 

Reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme në qarkuillimin e automjeteve, njofton Autoriteti Rrugor Shqiptar.

Shoferët që kanë përdorur këtë rrugë janë kapur të papërgatitur nga reshjet e dëborës. Për pasojë e mungesës së zinxhirëve dhe gomave të dimrit disa makina kanë ngecur dhe për pasojë rruga është bllokuar.

"Në juglindje të vendit, në veri dhe në Qafën e Llogarasë ka pasur reshje bore pa sjellë probleme me qarkullimin e mjeteve Kontraktorët me mjete dhe me punëtorë janë në terren për të bërë pastrimin e akseve nga bora. Drejtuesit e mjeteve që kalojnë këto akse të tregohen të kujdesshëm, të reduktojnë shpejtësinë dhe të zbatojnë sinjalistikën rrugore", thuhet në njoftimin e ARRSH-së.

Fotot/ Dëbora i zë të papërgatirur shoferët në

Fotot/ Dëbora i zë të papërgatirur shoferët në

Fotot/ Dëbora i zë të papërgatirur shoferët në

Fotot/ Dëbora i zë të papërgatirur shoferët në

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore