Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje, çfarë nuk u pa nga Samiti i djeshëm

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

Kryeministri Rama ka publikuar ditën e sotme një foto album nga dita e djeshme.

Më 6 dhjetor 2022 në Tiranë u mbaj Samiti historik BE-Ballkan i Perëndimor.

“Dhe me fotoalbumin e një ngjarjeje të paharrueshme në historinë e marrëdhënieve ndërkombëtare të Shqipërisë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri krahas fotove të publikuara.

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

Lider të 26 vendeve anëtarë të Bashkimit Europian, drejtues të institucioneve kryesore të Unionit, si dhe liderë të shteteve të Ballkanit ishin dje në Tiranë, ku u mbajt samiti i BE-Ballkani Perëndimor, i pari në histori që mbahet jashtë kufijve të BE-së.

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

Zgjerimi i BE në Ballkanin Perëndimor duket se është kthyer në një çështje primare të bllokut, kjo për shkak të agresionit të Rusisë mbi Ukrainë dhe rritjes së tensioneve.

Në të njëjtën ditë që u mbajt takimi i nivelit të lartë mes udhëheqësve të BE-së dhe atyre të Ballkanit Perëndimor, opozita mbajti një protestë, e cila u shënua nga incidente. Ish-kryeministri Sali Berisha, u sulmua fizikisht nga një person i quajtur Gert Shehu, i cili u neutralizua nga badigardët e Berishës dhe u arrestua nga policia.

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

Në përfundim të samitit, kryeministri Edi Rama dhe krerët e BE, Ursula von der Leyen dhe Charles Michel mbajtën një konferencë të përbashkët, në të cilën këta të fundit theksuan mbështetjen e bllokut për rajonin.

FOTOLAJM/ Përqafime të ngrohta, lule dhe buzëqeshje,

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore