Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

FOTOLAJM/ Opozita gati për protestë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, policia e pajisur me maskë kundragaz

FOTOLAJM/ Opozita gati për protestë në Bulevardin

Teksa opozita e vendit nuk u tërhoq nga vendimi i saj për të zhvilluar protestën ditën e sotme, Policia e Shtetit duket se është mobilizuar deri në dhëmbë.

Krahas “blindimit” të Bulevardit me barriera mbrojtëse, efektivët janë pajisur edhe me maska kundragaz, siç shihet edhe në pamje.

Ndërkohë liderët e BE-së kanë mbërritur në Tiranë për të mbajtur samitin, ndërsa opozita përgatitet për të nisur protestën në orën 12:00.

Është duke u zhvilluar ditën e sotme në Tiranë Samiti i Bashkimit Europian më Ballkanin Perëndimor, teksa nga ana tjetër pritet që të organizohet gjithashtu edhe protesta e thirruar nga Partia Demokratike.

Kujtojmë se kryeqyteti është mobilizuar dhe blinduar nga forcat e policisë teksa në patrullim janë dhe helikopterët në perimetrin e sigurisë.

Nga ana tjetër duket se opozita nuk tërhiqet nga vendimi për të zhvilluar protestën vetëm pak metra larg vendit ku liderët e Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë duke mbajtur mbledhjen e tyre të rëndësishme.

Kujtojmë se ky samit është një organizim historik për Tiranën dhe Shqipërinë.
Në këtë samit, pritet të jenë të pranishëm 27 liderë evropianë, shoqëruar nga delegacionet përkatëse.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore