Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

FOTO/ Të rrethuar nga ushtarë, Rama dhe Abazoviç mbërrijnë në Kiev

FOTO/ Të rrethuar nga ushtarë, Rama dhe Abazoviç

Kryeministri Edi Rama dhe homologu I tij malazes Dritan Abazoviç kanë mbërritur ditën e sotme në kryeqytetin ukrainas, Kiev.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri I Malit të Zi, Abazoviç në një postim në Twitter, ku shkruan se ndodhen në Ukrainë për të shprehur mbështetjen e tyre të sinqertë  për popullin gjatë luftës.

“Mbërritëm në Kiev me Edi Ramën për të ofruar mbështetje të sinqertë për qytetarët e saj në mbrojtjen e të drejtës për liri. Mali i Zi do të vazhdojë të ndihmojë Ukrainën në këtë kohë të vështirë dhe katastrofë humanitare”, shkruan Abazoviç në Twitter.

Rama dhe Abazoviç pritet të zhvillojnë dhe një takim me presidentin Volodymyr Zelensky më vonë gjatë vizitës së tyre.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore