Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

FOTO/ Shqiptari tentoi ta vrasë, flet nëna e ish-të dashurës së tij greke: E goditi me thikë në gjoks, bark dhe…

FOTO/ Shqiptari tentoi ta vrasë, flet nëna e ish-të dashurës

Georgia Kaltsouni, një studente 21-vjeçare, e cila i shpëtoi mrekullisht sulmit të ish të dashurit shqiptar, në një parkim pranë stacionit të metrosë Torino, pritet që ditën e nesërme të lërë njësinë e kujdesit intensiv.  Mediat e huaja shkruajnë se shqiptari 27-vjeçar, Jetmir Kurtsmajlaj u arrestua nga karabinierët me akuzën e tentativës për vrasje.

Nëna e viktimës, e cila jeton në Lesvos ka thënë se Georgia do të qëndrojë në njësinë e kujdesit intensiv të paktën deri nesër, ndërsa pranë saj qëndron e motra, me të cilën banonte në Torino.

“Ajo ka marrë pesë plagë në gjoks, qafë dhe bark me është goditur me thikë kuzhine. Falë Zotit ajo është mirë tani dhe i shpëtoi rrezikut sepse organet e saj jetike nuk janë dëmtuar. Ai u përpoq ta godiste në zemër dhe e shtyu fëmijën tim me gjithë forcën që i kishte mbetur në atë moment. Siç më informoi vajza ime tjetër, e cila po studion gjithashtu atje, ajo do të qëndrojë edhe një ditë në njësinë e kujdesit intensiv dhe ata do ta nxjerrin nesër. Unë dua të udhëtoj të jem pranë saj, por fatkeqësisht nuk mundem për shkak të koronavirusit. Kushtet nuk më lejojnë të jem në krah të saj. Për fat të mirë, motra e saj është atje dhe unë mësoj gjithçka, po të mos ishte ajo, unë do të isha çmendur nga ankthi”, tha nënë e 21-vjeçares.

Për lidhjen e vajzës së saj me 27-vjeçarin shqiptar Jetmir Kurtsmajlaj, e vetmja gjë që nëna dinte ishte fakti se ishin miq.

“Gjithçka që dija për të ishte se ata ishin miq, asgjë më shumë. Kështu më tha fëmija im. Ky njeri ishte i sëmurë mendor. Nuk mund ta besoj atë që ka ndodhur. Ne po jetojmë një makth”, shtoi ajo.

Më tej nëna e vajzës deklaroi: “Ai kishte disa probleme me punën e tij. U pushua nga puna dhe i shkoi në mendje se vajza ime ishte fajtore. Pastaj vajza ime mori ndihmë nga një psikolog sepse ai i dërgonte vazhdimisht mesazhe kërcënuese dhe ajo ishte e frikësuar. Psikologu e këshilloi atë të qëndronte larg këtij burri sepse ai ishte i rrezikshëm dhe kishte probleme psikologjike. Vajza ime informoi policinë dhe ata i thanë asaj se mund të ngrinte një padi kundër tij. Fëmija im, për të mos i përshkallëzuar çështjet me të, u përpoq ta qetësonte dhe pas ditësh ata caktuan një takim në një vend publik në mënyrë që njerëzit të kërkonin ndihmë nëse ai e lëndonte atë. Ajo u sulmua të dielën në mbrëmje në një rrugë kryesore në Torino me një thikë kuzhine. Si fëmija im shpëtoi përmes krahëve të tij, unë ende nuk mund ta besoj atë”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore