Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

FOTO/ "Paqe" mes dy liderëve shqiptarë, Rama dhe Albin Kurti të buzëqeshur e të përqafuar

FOTO/ "Paqe" mes dy liderëve shqiptarë, Rama dhe Albin Kurti

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Instagram një foto me homologun kosovar Albin Kurti, ku shfaqen të përqafuar dhe të buzëqeshur.

Në sfodn, pas dy liderëve shqiptarë, i buzëqeshur shfaqet edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Marrëdhënia mes Ramës dhe Kurtit ka patur ulje ngritje, por duket se së fundmi i kanë "harruar" mosmarrëveshjet që kanë pasur në të shkuarën.

Shqipëria ishte këtë herë mikpritësja e samitit të radhës të liderëve të Ballkanit Perëndimor i cili u zhvillua në Pallatin e Brigadave. Në këtë samit morën pjesë liderët e Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës.

Samiti u drejtua nga Kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore