Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

'Fondet përqendrohen në 4 duar', Salianji zbulon planin e Ramës për ndarjen e vendit në 4 rajone

'Fondet përqendrohen në 4 duar', Salianji zbulon planin e

Ish-deputeti Ervin Salianji ka komentuar ndarjen e vendit në 4 rajone. Salianji tha se bëhet për të përqëndruar pushtetin dhe fondet vetëm në 4 duar, ndërsa shtoi se një gjë e tillë  mund të bëhet vetëm me referendum duke marrë mendimin e qytetarëve.

“Partia shtet ka bërë një ndarje në katër rajone dhe zona elektorale, institucionet e rëndësishme janë grumbulluar. Rama mund të bëjë një përgatitje apo tentativë për të kaluar një çmenduri tjetër.

Reforma Territoriale deri më sot ka dështuar, nuk mund të ndryshohet pa mendimin e banorëve me referendum. Rajonet bëhen për të përqëndruar pushtetin dhe fondet në 4 duar.

Reforma Territoriale kur u propagandua ishte se do ulnin punonjësit, do rriteshin pagat dhe efikasitetit, ndërkohë që ka ndodhur krejt e kundërta.

U janë larguar qendrat e shërbimeve, janë shtuar punonjësit. Është një abuzim dhe dhunë tjetër që ju bëhet qytetarëve pa marrë mendimin e tyre.”- ka deklaruar ish deputeti.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore