Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Financimet ruse të PD-së, kreu i KQZ-së jep me njoftimin e zyrtar: Shkelje e rëndë e ligjit...

Financimet ruse të PD-së, kreu i KQZ-së jep me njoftimin e

Pas përfundimit të tryezës së konsultimit për financimin e partive politike, kryetati i KQZ Ilirjan Celibashi ka zhvilluar një komunikmin për mediat.


Teksa ishte duke folur për gazetarët Celibashi u oyet gjithashtu edhepër financimet ruse në PD.

Celibashi u shpreh se çështja po adresohet nga prokuroria dhe përbën shkelje të rëndë të ligjit.

“Ka parashikime në Kodin Penal dhe zgjedhor për të ndaluar financimet ruse, janë çështje që po adreson nga organi i Prokurorisë. Përbën shkelje të rëndë të ligjit, të cilat klasifikohen si vepra penal dhe do të duhet të trajtohen nga organet përkatëse Prokuroria dhe Gjykata”, tha ai në një deklaratë për gazetarët.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore