Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Çfarë pritet të ndodh? Alqi Bllako zbarkon ditën e sotme në GJKKO, rrezikon rikthimin në qeli

Çfarë pritet të ndodh? Alqi Bllako zbarkon ditën e sotme

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është paraqitur mëngjesin e sotëm në ambientet në Gjykatën e Posaçme të Apelit.

Bëjmë me dije se SPAK kërkon rikthimin e tij në qeli pasi ankimoi vendimin e shkalles së parë, që caktoi “arrest ne shtepi” për ish-sekretarin e pergjithshem te ministrise se mjedisit, i cili është vënë nën akuzë për inceneratorin e Fierit.

Pak javë më parë SPAK deklaroi se është kundër vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, për zëvendësimin e masës së sigurisë, nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”, për Bllakon.

Ndërkohë kujtojmë seAlqi Bllako dhe ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka dyshohet se kanë falsifikuar dokumentin për llojin e tokës ku do të ndërtohej inceneratori i Fierit.


SPAK ka provuar se ajo është ndërtuar në tokë arë, vlera e së cilës është më e lirë. Ky falsifikim i ka sjellë buxhetit të shtetit një dëm prej rreth 140 mijë eurosh.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore