Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Çfarë po ndodh?! Re të zeza tymi mbulojnë autostradën dhe zonën në Fushë-Mamurras

Çfarë po ndodh?! Re të zeza tymi mbulojnë autostradën

Shtëllunga tymi kanë mbuluar një pjesë të zonës në fshatin Fushë-Mamurras, si pasojë e djegies së mbetjeve poshtë urës në lumin e Drojës.

Retë e zeza të tymit si pasojë e djegjes së gomave dhe mbetjeve plastike kanë mbuluar një pjesë të zonës në fshatin Fushë-Mamurras si dhe një pjesë të autostradës.

Situata është akoma më e rëndë në një pjesë të autostradës ku shtëngullat e tymit po vështirësojnë lëvizjen e automjeteve.

Sipas banorëve të zonës kjo situatë është e përsëritur dhe dyshohet se gjatë natës persona ende të paidenfitikuar hedhin mbetje poshtë urës në lumin Droje, duke shkaktuar ndotje të madhe në rrjedhen e lumit, natyrë dhe zonën përreth.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore