Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Familja hap dyert e mortit pas vrasjes së 35-vjeçares, TRONDIT nëna e viktimës: Kemi frikë, ai do të vrasë edhe motrën e vogël

Familja hap dyert e mortit pas vrasjes së 35-vjeçares, TRONDIT

Janë hapur dyert e mortit në familjen e Hamdie Magashi, gruas shtatzënë e cila u vra nga 3 plumba në oborrin e maternitetit në Kosovë.

Pas ngjarjes makabre Sokol Halili ndodhet ende në arrati, ndërsa familja e 35 vjeçares ka hapur dyert e mortit.

Motrat e së ndjerës po qëndrojnë me frikë në shtëpinë e prindërve të tyre në fshatin Llugaxhi të Lipjanit sepse thonë se ish-burri i Hamides, Sokol Halili, i ka kërcënuar se do të hedhë tre bomba në shtëpinë e tyre.


Burbuqe Magashi, motra e 35 vjeçares ka rrëfyer për mediet në Kosovë dhe  kalvarin e vujatjeve të  së ndjerës gjatë bashkëjetës me bashkëshortin.

 “Ishalla pshtojmë me mend. Motra me hangër dhe 35 vjet shumë e vështirë. Po kqyrim shteti çka bën tash. Mbrëmë s’kena guxu me flejt, policia janë kanë te dera, por nashta na vranë ai edhe motrën e vogël se u mbush në motrën e vogël, se motra e vogël e ka ndalë motrën Hamide në shtëpi. Se ai ka pas qef me mbajtë me dhunë motrën në shtëpi. Motra ka ndejt e martuar 3 muaj”, tha motra e së ndjerës për Gazetën Express.

Burbuqe Magashi deklaron se ish-burri i motrës së saj që u vra mbrëmë, i ka kërcënuar se do të hedhë tre bomba në shtëpinë e tyre në Llugaxhi të Lipjanit.

“Ai u sillë nëpër sokak, edhe ne u frikësojshim se thojke ka me jua gjuajt 3 bomba dhe kom me ja çu shtëpinë nockout. Thojke Shukrinë me burrë kam me mbytë edhe djalin tem”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore