Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Familja e xhaxhait u nxor e vdekur”/ Flet stilisti i njohur turk: 23 shokë të mi gjenden nën rrënoja...

“Familja e xhaxhait u nxor e vdekur”/ Flet stilisti i njohur turk:

Tërmeti shkatërrimtar që preku Turqinë u ka marrë jetë mijëra personave, teksa një ndër familjet e prekura është edhe ajo e Sezarit, stilist turk, i njohur në vendin tonë.

Familja e Sezer ndodhet në Dijarbakër, një prej qyteteve të prekura rëndë nga lëkundjet e forta. I ftuar në emisionin “Shqipëria LIVE”, Sezer shpjegon se familja e xhaxhait të tij, e cila jetonte në katin e 8 të një pallati, ka mbetur nën rrënoja dhe nuk ka asnjë komunikim me ta. Po ashtu, 23 shokë të tij janë zhdukur.

“Mami, babi, vëllezërit e mi shyqyr zotit janë mirë. 23 veta, shokët e mi kanë mbetur poshtë pallatit që është prishur. Jam duke folur në çdo moment me familjarët e mi. Nuk kam aspak kontakt me personat që janë nën rrënoja. 4 veta që janë gjetur kanë humbur jetën. Familja e xhaxhait tim, 4 veta janë nxjerrë të vdekur. Xhaxhain nuk e kanë nxjerrë akoma. Edhe shokët nuk janë gjetur akoma. U shemb i gjithë pallati dhe ata janë aty. Edhe familjarët e bashkëshortes janë në rrezik, gjenden nën rrënoja. Nuk dihet në janë gjallë apo të vdekur. Edhe pse u bie telefoni nuk përgjigjet njeri, disa e kanë të fikur. Nuk di asnjë se çfarë po ndodh. Dua të iki në Turqi, t’i shoh gjërat nga afër.”

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore