Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"Eva Dumani do të kthehet"/ Paralajmërimi i gazetarit: Një grup tjetër fëmijësh shqiptarë do vijnë nga Al Hol

"Eva Dumani do të kthehet"/ Paralajmërimi i gazetarit:

Gazetari Taulant Kopliku ka paralajmëruar se do të jetë një tjetër grup fëmijësh jetimë shqiptarë që do të kthehen në Atdhe nga kampi i Ferrit, Al Hol.

Ai shkruan në një status në Facebook se sipas bisedes se sotme me mikun dhe kolegun e tij sirian, shume shpejt grupi tjeter i femijeve do te rikthehet ne Shqiperi.

"Me poshte po ju percjell disa pjese te pohimeve qe me beri lidhur me kete çeshtje: "Aktualisht ne kampin Roj ndodhen kater gra se bashku me femijet e tyre.

Do te jete gjithashtu edhe nje grup tjeter femijesh jetime qe do te kthehen, ndoshta mes tyre edhe Eva Dumani. Sipas pritshmerive kjo do te ndodhe brenda nje muaji. Eva eshte gjetur nga autoritetet e kampit dhe eshte nen shoqerine e nje familje shqiptare.

E sigurte eshte qe autoritetet nuk kane pranuar te rikthehen te gjitha grate. Personat e perfshire ne struktura te ISIS dhe aq me keq ne krime, nuk do te kthehen.

Nuk behet fjale per nje mbyllje te kampit por ditet e fundit ka nje angazhim per te transferuar te gjithe te huajt nga kampi Al Hol ne kampin Roj". (Ne foto 5 grate shqiptare ne kampin Roj, ne pritje per tu rikthyer ne Shqiperi. Mes tyre shihet edhe Floresha Rasha, tashme e kthyer prej 4 ditesh).," shkruhet në statusin e tij. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore