Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Europë na hidh jelekun e shpëtimit”, pankartat “pikante” nga protesta e opozitës (FOTO LAJM)

“Europë na hidh jelekun e shpëtimit”, pankartat

Ka nisur prej orës 12:00 protesta e opozitës. Qytetarët fillimisht kanë marshuar nga sheshi “Skëndërbej”, drejt Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”.

Në sy bien pankartat e shumta që protestuesit mbajnë në duar, ku disa prej tyre janë vërtet pikante dhe pro Evropës.

Po ashtu në disa qytetarë kanë edhe flamuj të shumt të BE-së dhe Kombëtarë.

Disa prej pankartave janë:

“Zgjedhjet në Shqipëri, stil stalinist. Ka rëndësi kush voton dhe jo sa vota janë!”,

“2022. Rekorde në Shqipëri, politikanët shumë të pasur, oligarkët shumë të pasur, gjyqtarët shumë të pasur, qytetarët e thjeshtë tmerrësisht të varfër”, “Edi Rama boll na e vodhe të ardhmen”-ishin disa nga frazat e shkruara në pankartat që mbanin protesuesit në duar.

“Europë na hidh jelekun e shpëtimit!“- ishte dhe një pankartë me mesazh anglisht.

“Europë na hidh jelekun e shpëtimit”, pankartat

“Europë na hidh jelekun e shpëtimit”, pankartat

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore