Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

EMRI/ Kush është ish-zyrtari që kishte shndërruar shtëpinë në laborator kokaine në Fier, droga "mbush" kamionin

EMRI/ Kush është ish-zyrtari që kishte shndërruar

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me operacionin anti-drogë të zhvilluar në fshatin Frakull i Madh të Fierit, ku u zbulua një laborator kokaine.

Mësohet se banesa ku u gjetën rreth 200 thasë me pleh kimik, ku ishte fshehur lënda narkotike, është në pronësi të ish kryetarit të Komunës së Frakullit të Madh, Viktor Çervenaku. Operacioni u zhvillua nga SPAK në bashkëpunim me policinë malazeze dhe agjentët e DEA-s.

Sipas informacioneve paraprake bëhet me dije se ish-kryekomunari nuk ka qenë në ambientet e banesës në momentin e ndërhyrjes së policisë.

Thasët janë zbuluan në oborrin e banesës dhe janë transportuar nga kamionët e policisë së shtetit drejt ambienteve ku do të bëhet kontrolli i tyre i detajuar.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore