Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

EMRI/ Ja kush është shqiptari që u vra me pushkë nga fqinji në Itali, tentoi t’i prishte shtëpinë por...

EMRI/ Ja kush është shqiptari që u vra me pushkë nga fqinji

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Itali, ku një shqiptar u vra mbrëmjen e djeshme nga fqinji i tij.

Mësohet se viktima është identifikuar si  Gëzim Dodoli 59 vjeç, ndërsa autori i krimit është Sandro Mugnai, 53 vjeç.

Gëzim Dodoli u qëllua për vdekje me pushkë nga Sandro Mugnai pasi shqiptari tentoi t’i shkatërronte shtëpinë me ekskavator. Famulltari i zonës, Don Natale Gabrielli tregon për mediat italiane se dy familjet dikur kishin hyrje-dalje.

“Kam shkuar disa herë të ha tek të dyja familjet. Fëmijët, sot të rritur, shërbenin në meshë me mua dhe rrinin në famulli. Më pas familja Dodoli u transferua në Milano, por prej disa kohësh, Gëzimi ishte kthyer i vetëm. Se çfarë ndodhi nuk e di, por di që ndoshta Sandro donte të mbronte familjen e tij. Çatia po binte për shkak të goditjeve të ekskavatorit, do të kishin vdekur të gjithë të shtypur”, thotë ai.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore