Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

EMRAT/ Zbulohen dhe 3 bashki, ja kush do jenë kandidatët e Alibeajt për zgjedhjet lokale

EMRAT/ Zbulohen dhe 3 bashki, ja kush do jenë kandidatët e Alibeajt

Teksa ish-kryeministri Sali Berisha po zhvillon primaret për të përcaktuar kandidatët me të cilët do të garojnë në zgjedhjet e 14 majit, Enkelejd Alibeaj ka deklaruar se emrat e PD-së janë tashmë të përcaktuar pasi janë votuar nga anëtarët që  më herët.

Më herët u bë publik emri i Agron Kapllanaj, i cili do garojë për bashkinë Mallakastër, janë mësuar dhe kandidatët për disa bashki të tjera.

Kështu, për bashkinë Kuçovë, ku do të garohet me Ilir Koxhaj, me profesion bankier. Në Dibër, Alibeaj do të kandidojë me ish-kreun e Degës së PD atje Naim Gazidede ndërsa në bashkinë e Lezhës me Sandër Markun.

Ndërkohë ende nuk janë bërë publik emrat për bashit e mëdha si Tirana, Durrësi, Elbasani apo Shkodra.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore