Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

EMRAT/ U kapën me kanabis me vlerë 66 mijë paund, 2 shqiptarët “tradhëtohen” nga anglishtja në gjyq

EMRAT/ U kapën me kanabis me vlerë 66 mijë paund, 2

Dy shqiptarë janë burgosur pasi u kapën në një banesë ku kultivonin kanabis në Northampton të Anglisë.

Klodjan Deda, 27 vjeç dhe Marsel Salla, 22 vjeç u paraqitën në Northampton Crown Court më 23 shtator, të dy të akuzuar për prodhimin e drogës së klasit B.

Quianna Fitzpatrick, proceduese, tha se policia i gjeti të dy të pandehurit në dhomën e ndenjes dhe se në banesë kishte katër dhoma në shtëpi që përmbanin gjithsej 79 bimë kanabis.

Gjykata dëgjoi se policia zbuloi gjithashtu një sërë mjetesh të sofistikuara për kultivimin e drogës, duke përfshirë pajisjet e ngrohjes dhe freskueset.

Një ekspert vlerësoi se pesha e kanabisit ishte midis 2,212 g dhe 6,636 g dhe prodhoi një vlerë të vlerësuar me shumicë prej 14,220 £.

Gjykata deklaroi se të dy të pandehurit dhanë një intervistë pa koment në polici pasi nuk kishin njohuri të mira të gjuhës angleze.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore