Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

EMRAT/ Qëlluan me armë në oborrin e shtëpisë dhe kanosën të moshuarin, shpallen në kërkim dy vëllezër në Shkodër

EMRAT/ Qëlluan me armë në oborrin e shtëpisë dhe

Policia e Shkodrës ka ndaluar mbrëmjen e sotme dy vëllezërit të identifikuar si Pashk dhe Ndok Arraj.

Kjo, sepse vëllezërit Arraj, sipas njoftimit të policisë, kanë kërcënuar shtetasin Ndoc Ulqeraj.

Ndër të tjera mësohet se ata kanë qëlluar me armë zjarri në oborrin e banesës së Ulqerajt. Ngjarja dyshohet se ka ndodhur për motive të pronësisë, teksa dy vëllezërit janë shpallur në kërkim policor.

Njoftimi i policisë:

 Kanosën 60 vjeçarin   për motive pronësie dhe qëlluan me armë zjarri në ajër në oborrin e banesës së tij, Policia identifikon dhe shpall në kërkim dy vëllezërit.

Më datë 26.01.2022, rreth orës 19:05, në fshatin Kasnec, Njësia Administrative Pult, Bashkia Shkodër, shtetasit P. A., 54 vjeç dhe N. A., 46 vjeç (vëllezër), banues në fshatin Dukagjin i Ri Krujë, për motive pronësie kanë kanosur shtetasin N. U., 60 vjeç, banues në fshatin Kasnec Shkodër, dhe  kanë qëlluar me armë zjarri në ajër në oborrin e banesës së tij.

Shërbimet e Policisë me marrjen e njoftimit kanë shkuar mënjëherë ë  vendin e ngjarjes  dhe vijon  krehja e zonës  me qëllim kapjen e autorëve.

Grupi hetimor po punon  për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ Gazeta Shqip

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore