Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

EMRAT/ Grabitën dhe dhunuan për VDEKJE të moshuarin në Mallkastër, Gjykata vendos masën për dy të rinjtë

EMRAT/ Grabitën dhe dhunuan për VDEKJE të moshuarin në

Autorët e dyshuar të vrasjes së 89-vjeçarit në Klos të Mallakastër janë lënë në burg këtë të mërkurë me vendim të gjykatës të Fierit.

Ndaj shtetasve Ervis Halimi, Musa Gudo rëndon vepra penale “Vjedhja me pasojë vdekjen”.

Dy të rinjtë hynë për të vjedhur paratë e të moshuarit Çaush Shehaj, por pasi nuk gjetën shumën e të ardhurave që kërkonin kanë dhunuar 89-vjeçarin dhe bashkëshorten e ti të sëmurë. Çaushi humbi jetën një ditë më pas, ndërsa gruaja e tij ka marrë plagë të rënda në trup.

Fqinjët tregojnë detaje të rënda nga nga ngjarja, teksa në shtëpinë e çiftit ka shenja gjaku dhe prova të forcës që autorët kanë përdorur, që te thyerja e derës e deri te lëvizja e mobiljeve.

 

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore