Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Ekzekutimi i shqiptarit në Gjermani, kryeprokurori jep një tjetër PISTË hetimi/ Dinamika e vrasjes

Ekzekutimi i shqiptarit në Gjermani, kryeprokurori jep një tjetër

Të tjera detaje kanë dalë mbi sulmin për vdekje ndaj shqiptarit që u vra mbrëmjen e djeshme në Krefeld të Gjermanisë.

Sipas burimeve nga mediat e huaja, bëhet me dije se 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy persona, ndërsa ka humbur jetën, pasi është qëlluar në pjesën e pasme të kokës.

Gjithashtu mësohet se shqiptari ishte një emër i njohur për autoritetet gjermane, ku jetonte që prej vitit 2018, pasi ishte i  dyshuar për vjedhje dhe trafik droge.

“Sipas të dhënave që janë zbuluar në këtë fazë të hetimit, mund të mendohet se 42-vjeçari ka qenë një viktimë e rastësishme. Megjithatë ne po hetojmë disa pista”, u shpreh Kryeprokurori publik Axel Stahl.

BILD raporton se dy autorët me sa duket kanë ardhur në Krefeld me një Peugeot blu të vjedhur. Dyshohet se ata e kanë parkuar makinën dhe kanë pritur që të vinte shqiptari, për ta “hequr qafe”.

Në momentin që 42-vjeçari ka ardhur me biçikletë, autorët kanë dalë nga makina dhe kanë qëlluar, duke e lënë të vdekur.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore