Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Eduard Selami kundër Bashës: Mos njohja e zgjedhjeve akt antishqiptar

Eduard Selami kundër Bashës: Mos njohja e zgjedhjeve akt antishqiptar

Rikthehet Eduard Selami njeriu që dikur konkurroi me Lulzim Bashën për postin e kryetarit të Partisë Demokratike.

Ish-kreu i PD-së, me anë të një status në rrjetet sociale ka kundërshtuar qëndrimin e mbajtur nga Basha për mos njohjen e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

“Mosnjohja e zgjedhjeve një akt jo demokratik dhe antishqiptar”, shkruan Selami në një status në rrjetet sociale.

Ky është një reagim i parë i tij në lidhje me zgjedhjet 2021. Ndërsa katër vite më parë ai konkurroi për kryetar të PD-së në vitin 2017 përballë Bashës, por i humbi zgjedhjet brenda partisë.

Ky reagim i tij mund të shihet edhe si një sinjal që ai mund të kërkojë të kandidojë sërish për postin e kreut të PD-së.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore