Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Përsëritet ‘Titaniku’/ Anija me 2000 persona 'mbytet' pasi përplaset me ajsbergun (VIDEO)

Përsëritet ‘Titaniku’/ Anija me 2000 persona

Duket se historia e Titanikut, anijes së famshme që u mbyt në vitin 1912, “është përsëritur”, pasi së fundmi një anije lundrimi u përplas me një ajsberg në brigjet e Alaskës.

Përplasja e anijes turistike “Norwegian Sun”, e cila transportonte 2000 persona, ndodhi të shtunën, më 25 qershor dhe shkak është bërë dukshmëria e ulët që kapiteni kishte për shkak të mjegullës. Anija u përmbys dhe u kthye në Juneau, Alaska, ku dëmi u riparua dhe pritet të ketë arritur në bazën e saj në Seattle, Washington deri të enjten.

“Ishte një përvojë e tmerrshme. Situata ishte e keqe. E gjithë anija ndaloi plotësisht nga përplasja”, komentuan pasagjerët, duke shtuar se “anija pati një lëkundje të fortë”. Madje, një nga pasagjerët e anijes e filmoi këtë moment duke e ndarë me të gjithë.

Për fat të mirë, këtë kerr nuk ishte viktima.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore