Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

E priti si ushtarak dhe e përshëndeti me dorë, kush është kryeministri që u 'trajtua ndryshe" nga Rama? Homologu qesh

E priti si ushtarak dhe e përshëndeti me dorë, kush

Kryeministri Edi Rama ka pritur me nderime të veçanta homolun e tij nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski.

Në momentin që ai zbriti nga makina, direkt Rama ngriti dorën pranë ballit në shenjë përshëndetje ushatarake, ndërsa Kovaçevski e kaloi me të qeshura gjestin e homogolut shqiptar. 

Është duke u zhvilluar ditën e sotme në Tiranë Samiti i Bashkimit Europian më Ballkanin Perëndimor, teksa nga ana tjetër pritet që të organizohet gjithashtu edhe protesta e thirruar nga Partia Demokratike.

Kujtojmë se kryeqyteti është mobilizuar dhe blinduar nga forcat e policisë teksa në patrullim janë dhe helikopterët në perimetrin e sigurisë.

Nga ana tjetër duket se opozita nuk tërhiqet nga vendimi për të zhvilluar protestën vetëm pak metra larg vendit ku liderët e Europës dhe Ballkanit Perëndëimor janë duke mbajtur mbledhjen e tyre  të rëndësishme.

Kujtojmë se ky samit është një organizim historik për Tiranën dhe Shqipërinë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore