Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Humbi jetën pasi u qëllua me plumba në kokë, pse vdiq 42-vjeçari shqiptar në Gjermani

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Humbi jetën pasi u

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani.


42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy persona, ndërsa ka humbur jetën pasi është qëlluar në pjesën e pasme të kokës.

Shqiptari nuk ishte një emër i panjohur për autoritetet gjermane, pasi dyshohej për trafik droge dhe vjedhje.

Viktima jetonte në Gjermani që nga viti 2018.


“Sipas të dhënave që janë zbuluar në këtë fazë të hetimit, mund të mendohet se 42-vjeccari ka qenë një viktimë e rastësishme. Megjithatë ne po hetojmë disa pista”, u shpreh Kryeprokurori publik Axel Stahl.

BILD raporton se dy autorët me sa duket kanë ardhur në Krefeld me një Peugeot blu të vjedhur. Dyshohet se ataae kanë parkuar makinën dhe kanë pritur që të vinte shqiptari.

Në momentin që 42-vjeçari ka ardhur me biçikletë, autorët kanë dalë nga makina dhe kanë qëlluar.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore