Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"E pret burgu", Rama i përgjigjet kërcënimit të Bashës: Trashi zërin se është i dobët

"E pret burgu", Rama i përgjigjet kërcënimit të

Pas refuzimit të djeshëm që kryedemokrati Lulzim Basha i bëri kryeministrit Edi Rama pas ftesës së këtij të fundit për të diskutuar për koalicionet dhe listat, lideri i selisë blu shtoi se pas zgjedhjeve kreun e qeverisë e pret burgu.

Megjithatë kryeministrit duket se nuk i bëjnë përshtypje këto deklarata, pasi i cilëson si të nxituara në një intervistë për Report.

"Sulmet e tij janë emocionale, trashje zëri për të fshehur dobësinë janë të nxituara, dhe unë shpresoj shumë që kjo kohë e ndërmjetme pushimesh të shërbejë për të ulur ato diagramat e emocioneve edhe të nxitimit edhe për t'u kthyer në tryezë për të bërë punën që na duhet të bëjmë së bashku  mundësisht, por edhe po se bëmë së bashku ne do ta bëjmë.

Po pse si do e lëmë kushtetutën pa e kthyer në ligj për zbatim. Konfliktet e krijuara nga sebepet janë kosto të atyre që i krijojnë. Ne nuk mund të rrimë mbrapa opozitës jashtë parlamentare se kemi punë të tjerë për të bërë dhe jemi zgjedhur për të bërë dicka krejt tjetër nga 'babysitimi' i opozitës jashtë parlamentit," tha Rama. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore