Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Droga “lumë”/ Kapet një tjetër sasi lënde narkotike, dy shqiptarë në pranga

Droga “lumë”/ Kapet një tjetër sasi lënde

Një tjetër ngarkesë droge është kapur ditën e sotme në Selanik.

Mësohet se një shqiptar, i cili ishte shpallur më herët në kërkim është arrestuar, teksa droga është gjetur në një banesë. Sipas autoriteteve , ai rezulton i dënuar dy herë, një herë me 14 vjet dhemb pas  6 vjet si dhe 70 mijë euro gjobë për trafik klandestinësh.

Bashkë me të është arrestuar dhe një shqiptar 29-vjeçar, teksa sipas medieve vendase, droga është gjetur në një banesë. Mësohet se janë sekuestruar 41 pako me 34 kg 444 gram marijuanë, 1.67 gram kokaine, 2 peshore elektronike dhe 4 celularë.

Vetëm gjatë muajit nëntor në Selanik janë kapur rreth 155 kg marijuanë me protagonistë shtetas shqiptarë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore