Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Dokumenti/ PD shpërndan udhëzimin: Faktoni masakrën e 25 prillit, analizoni votat e PD, PS dhe LSI, në 4 palë zgjedhje

Dokumenti/ PD shpërndan udhëzimin: Faktoni masakrën e 25 prillit,

Partia Demokratike ka kërkuar nga të gjitha degët që të plotësojnë një formular në lidhje me analizmin e zgjedhjeve të 25-prillit, të cilën PD e quan ‘masakër zgjedhore’

Vendimi,  është marrë në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike.

Në udhëzimin e sekretarit të përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhi, që mban datën e djeshme kërkohet që degët e selisë blu të plotësojnë disa pika ku evidentohen problematikat e nxjerra nga zgjedhjet e 25 prillit.

Ndërsa në udhëzim e shpërndarë kërkohet të realizohet analizimi i votave në katër palë zgjedhje parlamentare në Shqipëri, me votat e PS-së, PD dhe të LSI-së.

Kërkohet që të jepen edhe shkaqet e rritjes së votave apo e marrjes së rezultatit të dobët sipas qarqeve dhe bashkive.

Udhëzimi

Në mbështetje të nenit 55 të Statutit të Partisë Demokratike, si dhe pkës 4 të vendimit nr.96 Prot., datë 18.06.2021 të Kryesisë së Partisë “Mbi metodologjinë e analizës në nivel qarku, dege, grupseksioni dhe seksioni për masakrën zgjedhore të 25 prill 2021”,

Udhëzoj:

Formati Tip për hartimin e Raportit përmbledhës analitik, që ka si karakter orientues dhe që përmban të dhënat minimale që duhet të raportohen, është sipas Aneksit bashkëlidhur këtij udhëzimi.
Ngarkohet Sekretari Organizativ për ngarkimin dhe dërgimin e këtij udhëzimi së bashku me Formatin Tip të Raportit, të gjithë Drejtuesve Politik të Qarqeve/ Rajoneve, si dhe të gjitha Degëve të Partisë.

Dokumenti/ PD shpërndan udhëzimin: Faktoni masakrën e 25 prillit,

Dokumenti/ PD shpërndan udhëzimin: Faktoni masakrën e 25 prillit,

Dokumenti/ PD shpërndan udhëzimin: Faktoni masakrën e 25 prillit,

Dokumenti/ PD shpërndan udhëzimin: Faktoni masakrën e 25 prillit,

Dokumenti/ PD shpërndan udhëzimin: Faktoni masakrën e 25 prillit,

Dokumenti/ PD shpërndan udhëzimin: Faktoni masakrën e 25 prillit,

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore