Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Do të largohet nga PD nëse PS fiton mandatin e tretë? Përgjigjet Basha: Nuk ka fije dyshimi...

Do të largohet nga PD nëse PS fiton mandatin e tretë?

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet i bindur për fitoren e opozitës së bashkuar më 26 prill dhe se ai do të jetë kryeministër i shqiptarëve.

I pyetur në "Kjo Javë", nëse do ta pranojë rezultatin e zgjedhjeve në qoftë se shqiptarët i japin mandatin e tretë Edi Ramës, Basha u shpreh se “më 25 prill do të ketë vetëm një rezultat, një plebishit popullor për të larguar të keqen".

Sipas tij, 85% e shqiptarëve kërkojnë ndryshim, dhe 52 % mendojnë se "Shqipëria ka shpresë me Lulzim Bashën kryeministër”.

Pyetje: Në 26 prill e shihni veten kryeministër?

Basha: Nuk ka fije dyshimi që për të korrigjuar këto dështime, për të vendosur vendin në shinat e normalitetit, për të realizuar programin tonë që do të ndihmojë të gjithë shqiptarët, Lulzim Basha me votën e tyre do të jetë kryeministri i të gjithë shqiptarëve.

Pyetje: Do ta linit drejtimin e PD nëse nuk fitoni?

Basha: Është gabimi më i madh që ta shohim këtë si një lojë me porta të vogla. Hallet e shqiptarëve janë papunësia etj. Padiskutim që shqiptarët në 25 pill shqiptarët do zgjedhin ndryshimin dhe opozita e bashkuar do të fitojë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore