Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

'Do ta vras burrin e motrës e do të bëj seks në prezencën tënde', si e kërcënonte 35-vjeçaren autori i krimit HORROR në Kosovë

'Do ta vras burrin e motrës e do të bëj seks në

Krimi makabër në Prishtinë tronditi opinioni publik, por akoma dhe më tronditëse mesa duket janë dhe detajet që po dalin në pah lidhur me pasivitetin e treguar nga autoritet ndaj denoncimeve të vazhdueshme të 35-vjeçares, e cila shumë shpejtë do bëhej nënë, por u vra nga ish-burri abuzues, që vazhdon të jetën në arrati.

“Do ta vras burrin e motrës dhe do të bëj seks në prezencën tënde”, këto kanë qenë kërcënimet, fjalët e autorit të dyshuar, Sokol Halili, që viktima i kishte denoncuar në Polici në korrik të këtij viti, sipas dosjes hetimore të siguruar nga “Kallxo”.

Në dosjen e siguruar nga Kallxo.com, po përfshihen deklarata e 35-vjeçares Hamide Magashi e cila kishte dhënë në një hetues muaj më parë.

35-vjeçarja u vra mbrëmë me armë zjarri në oborrin e maternitetit, dhe Sokolo Halili, është i dyshuari kryesor, që është dhe në arrati.

E ndjera Magashi kishte raportuar se kishte pasur në vazhdimësi dhunë nga i dyshuari Sokol Halili. Ajo kishte thënë më parë se në çdo vizitë të cilën e kishte bërë te familja e saj, kishte qenë nën praninë e vjehrrës dhe vëzhgimin nga afër të bashkëshortit.

Përveç dhunës nga ish-bashkëshorti, Magashi kishte deklaruar edhe se çdo pagë të sajën ia dorëzonte bashkëshortit duke ia paguar kështu edhe gjobat në trafik. 35-vjeçarja kishte deklaruar se disa herë më radhë ishte kërcënuar me armë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore