Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Do kalonin kufirin për në Angli/ Kapen ‘mat’ 3 shqiptarët me gruan belge, mes tyre dhe një 3-vjeçar (EMRAT)

Do kalonin kufirin për në Angli/ Kapen ‘mat’ 3

Tre shqiptarë dhe një grua belge rrezikojnë deri në 50 vjet burg, pasi u kapën duke u përpjekur të kalonin në mënyrë të paligjshme drejt Britanisë së Madhe.

Të katërt personat po udhëtonin me një fugon që ishte nisur nga Belgjika, ndërsa ishin fshehur mes një grumbulli pikturash, që gruaja belge pretendonte se do i shiste në Angli.

Fugoni i Viviane V. u ndalua në Nieuëpoort, ku gjatë kontrollit u gjetën edhe tre shqiptarët dhe bashkë me ta edhe një fëmijë tre vjeçar. Hetimet zbuluan se 36 vjeçari shqiptar Ermal L. mësohet se ka shoqëruar gruan belge në Drongen ku u takuan edhe me dy shqiptarët e tjerë, Hysen D. 35 vjeç dhe Basri A. 40 vjeç. Avokatët mbrojtës kanë kërkuar pafajësinë e tyre, ndërsa vendimi përfundimtar pritet të jepet më 25 korrik.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore