Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

 "Çdo 3 muaj testohem për të mbijetuar"/ Grenall rrëfen betejën me sëmundjen: Nuk jam i pari...

 "Çdo 3 muaj testohem për të mbijetuar"/ Grenall

Ish-i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi Richard Grenell, i ftuar në “Top Story” me Grida Dumën ndau edhe përjetimet e tij në betejën me kancerin, ku tregoi se ende testohet çdo tre muaj.

“Është shumë sfiduese të kalosh këtë rrugëtim të vështirë. Nuk jam as i pari as i fundit. Ka kaq histori të pathëna të njerëzve që luftojnë vërtetë fort dhe që punojnë vëtetë fort me sëmundjet e tyre, çfarë do lloj sëmundje të jetë, unë kisha një limfomë të veçantë që shfaqej në qafën time”, tha Grenell.

“Në fillim unë po e injoroja dhe më pas kur u shfaq vërtet si kancer ishte jashtë mase agresiv. Ka kaluar 10 vjet, nuk kam më kancer, por ende për shkak të formës agresive, çdo tre muaj bëj një analizë të plotë të gjakut dhe vizitoj doktorin tim. Çdo tre muaj duhet të mbijetosh”, shprehet drejtori i inteligjencës së Donald Trump.

Teksa tregoi një foto me qenin e tij, Grenell tha: “Ky është qeni im, unë i dua shumë qentë. E dinte kur isha sëmurë. Kur e mendon këtë gjë nëse është person apo kafshë kemi një instikt të brendshëm që ti ndihmojnë njerëzit që kanë nevojë. Ka shumë njerëz që kanë nevojë dhe kur unë kisha nevojë, kisha shumë miq, qenin dhe familjarq që më ndihmuan ta kaloja”, tha ai.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore