Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Detajet / Vranë shqiptarin brenda shtëpisë së barit, arrestohen 12 anglezë (EMRI)

Detajet / Vranë shqiptarin brenda shtëpisë së barit,

Dymbëdhjetë persona akuzohen si autorë pas vdekjes së një shqiptari në Tunbridge Wells.

Xhovan Pepaj, 25 vjeç u vra në Caley Road, rreth orës 03:15 të mëngjesit të datës 4 dhjetor 2021.

Ai nuk mundi t’u mbijetonte plagëve të shumta në trup.

Që prej ngjarjes, hetimet nga Drejtoria e Krimeve të Rënda të Kent dhe Essex ka çuar në arrestimin e 14 personave.

Jonathan Hedges, 24 vjeç u arrestua më 11 gusht 2022 dhe që atëherë është akuzuar për vrasje dhe komplot për të kryer grabitje.

Hedges u paraqit para Gjykatës së Magjistraturës Medway të shtunën më 13 gusht, ku u mbajt në paraburgim për t’u paraqitur në Gjykatën e Maidstone Crown të ??hënën më 15 gusht.

10 të dyshuarit e mëposhtëm janë akuzuar të gjithë për vrasje, vrasje dhe komplot për të kryer grabitje.

Ciaran Stewart, 18 vjeç, nga Curtis Road, Hornchurch; Donte Simpson-Palmer, 18 vjeç, nga Norfolk Road, Ilford; Mohammed Miah, 25 vjeç, nga Highfield Road, Romford; Nathan Turner, 28 vjeç, nga Myrtle Road, Brentwood; Zach Cutting, 23 vjeç, nga Roundhills, Waltham Abbey; Ray Renda, 21 vjeç, nga Sandringham Road, Pilgrims Hatch, Brentwood; Nathan Rainforth, 20 vjeç, nga Gloucester Road, Pilgrims Hatch; Bartosz Malawski, 26 vjeç, nga Hainault Road, Romford; Glen Hough, 51 vjeç, nga Larchwood Gardens, Brentwood dhe një djalë 17-vjeçar nga Ilford.

Fabian Szymula, 20 vjeç, nga Callan Grove, South Ockenden, Essex, ishte akuzuar më parë për komplot për të kryer grabitje.

Të 11 të dyshuarit janë deklaruar të pafajshëm. Ata të gjithë u mbajtën në paraburgim pas paraqitjes në gjykatë dhe do të dalin përpara Gjykatës së Kurorës së Maidstone të hënën më 22 gusht.

Në lidhje me hetimet u arrestua edhe një 33-vjeçare, e cila u lirua por ene ndodhet nën hetim.

Një 27-vjeçar, i cili gjithashtu u arrestua, u la i lirë me kusht deri të hënën më 22 gusht, në pritje të hetimeve të mëtejshme./topchannel

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore