Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

DETAJE/ Si u vra shqiptari në Itali nga fqinji, shkoi t'i prishë shtëpinë me vinç dhe...

DETAJE/ Si u vra shqiptari në Itali nga fqinji, shkoi t'i prishë

Një mosmarrëveshje mes fqinjëve rezultoi me vrasjen e një shqiptari në Arezzo të Italisë. Mësohet se një shtetas italian ka vrarë me pushkë punëtorin shqiptar, i cili kishte shkuar për t’i prishur shtëpinë.

Sipas asaj që tregon policia italiane, rreth orës 20:30 të mbrëmjes së djeshme, 53-vjeçari, duke parë nga dritarja e shtëpisë së tij, ka qëlluar pesë herë mbi shqiptarin

57-vjeçari shqiptar duke drejtuar një ekskavator në pronësi të tij, fillimisht ka dëmtuar katër makina të parkuara, të gjitha në pronësi të familjarëve të të arrestuarit dhe më pas ka goditur disa herë muret dhe çatinë e banesës së tij.

Shqiptari i shkaktoi dëme shtëpisë në të cilën ndodhej i arrestuari dhe familja e tij, të cilët po darkonin së bashku në prag të festës së Epifanisë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore