Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Dëshmitari kryesor në krimet tronditëse/ Dështon përballja Reçi – Shullazi, çfarë ndodhi në GJKKO

Dëshmitari kryesor në krimet tronditëse/ Dështon

Ka dështuar sërish përballja e të penduarit të drejtësisë Luftar Reçit me Emiljano Shullazin dhe grupin e tij në Gjykatën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Mësohet se shkak është bërë mungesa e gjyqtares së çështjes Etleva Dedës, e cila prej disa kohësh ndodhet në spital pas problemeve shëndetësore. Seanca e radhës është caktuar të mbahet më 27 janar në orën 08:30.

Kujtojmë se Emiljano Shullazi, Viktor Ymeri, Indrit Rusi dhe Indrit Taullau  pritej të përballeshin me Luftar Reçin, edhe ky i arrestuar për vrasjen e Vajdin Lames dhe Klodian Saliut në 2005.

I penduari i drejtësisë, Luftar Reçi u kërkua për të dëshmuar në procesin gjyqësor, kundër tyre. Reçi është dëshmitari kryesor i prokurorisë që ka pranuar për të treguar prapaskenat (sipas versionit të tij) për vrasjet në shkurt të vitit 2005. Ai zbardhi dinamikën e vrasjeve që tronditën vendin në vitin 2005 si dhe implikimin ish-bandës së Durrësit.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore