Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Del VIDEO/ Si ndodhi vrasja në mes të Tiranës, momenti kur Ernejt Shyti i vihet pas Behar Sofisë

Del VIDEO/ Si ndodhi vrasja në mes të Tiranës, momenti kur Ernejt

Ernejt Shyti, i cili mban në kokë një kapuç dhe një xhup dimëror me bindjen se nuk do të zbulohej. Ai kapërcen trotuarin midis makinave dhe në të njëjtin cast shënjestra e tij Behar Sofia për shkak kalon me vrap vijat e bardha. Ky veprim shtyn vrasësin të kthehet pas, e shikon përballë për t’u bindur që ai është personi që i kanë treguar në fotografi dhe më pas i vihet pas për ta qëlluar pas shpine.

Ky maskim nuk e shpëtoi dot Ernejt Shytin që mos të zbulohej nga autoritetet të cilat kryen ekspertizë në Britaninë e Madhe për të konfirmuar që ky është një improvizim.

Ernejt Shyti, Xhuliano Visha, Leonor Xhixha dhe Skender Vathi u lanë në arrest me burg nga gjykata, për akuzën e vrasjes me pagesë të Behar Sofisë, teksa ndaj tyre janë administruar një sërë kamerash sigurie, bisedat në messenger kur vrasësi njoftohet se shënjestra doli si dhe një dëshmitar me profesion taksist që një ditë pas krimit u paga nga Ernejt Shyti për ta transportuar deri në terminalin e autobuzëve.

Prokuroria këmbëngul se Skënder Vathi është kontaktuar nga të tjerë për të realizuar vrasjen e Sofisë dhe ai kërkon ndihmën e nipit, Leonar Xhixha i cili në burg kishte njohur Xhuliano Vishën. Por, ky i fundit nënkontraktoi shytin që sipas të ëmës punonte hekurthyes në Malin e Zi.

Prokuroria është vënë në kërkim të identitetit të personave që deshën të vdekur Behar Sofinë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore