Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Del FOTO/ Aksidentoi për vdekje 3 persona dhe plagosi 3 të tjerë, Edison Lazrit i 'vihen prangat' në spital

Del FOTO/ Aksidentoi për vdekje 3 persona dhe plagosi 3 të tjerë,

Policia ka arrestuar në spital shoferin e makinës “Benz” që u përfshi mbrëmë në një aksident rrugor në rrugën e Arbrit ku 3 persona humbën jetën ndërsa u plagosën 4 të tjerë.

Edison Lazrit i është komunikuar masa e “arrestit me burg” në spitalin e Traumës ku ndodhet për mjekim, pasi aksidentoi për vdekje vëllezërit Kujtim e Murat Istrefi dhe gruan e Kujtimit, Lulzime Istrefi.

Të plagosur mbetën Mërgim Lazri, shoferi i arrestuar Edison Lazri, Kadrie Markeçi dhe Firuze Istrefi, gruaja e Muratit. Vlen të theksohet se segmenti rrugor sipas dëshmisë së banorëve të zonës dhe vëzhgimit paaprak, dyshohet se nuk ka sinjalistikën e duhur për qarkullimin normal të mjeteve.

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore në DVP Dibër, arrestuan shtetasin E.L., 28 vjeç, banues në fshatin Bllatë, Dibër. Arrestimi i tij u bë pasi me datë 04.01.2023 rreth orës 18.15, në aksin rrugor Bulqizë-Maqellarë në urën e fshatit Gjoricë duke drejtuar automjetin tip ‘Benz’, është përplasur me një automjet tjetër tip ‘Benz’, që drejtohej nga shtetasi K.I., 55 vjeç, banues në Maqellarë.

Si pasojë e këtij aksidenti humbi jetën drejtuesi i mjetit shtetasi K.I., dhe dy pasagjerët M.I(D), 74 vjeç; L.I., 51 vjeçe. Po si pasojë e këtij aksidenti mbetën të lënduar shtetaset F.I., 55 vjeçe; K.M., 18 vjeçe; M.L., 24 vjeç dhe shtetasi E.L, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spital.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore