Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Deklaratat e ministrit britanik, Presidenti Begaj përgjigjet prerë: Mos fshihni dështimet tuaja duke sulmuar shqiptarët

Deklaratat e ministrit britanik, Presidenti Begaj përgjigjet prerë:

Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka zgjedhur historinë e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu për të komentuar deklaratat e ministrit britanik për emigracionin ndaj shqiptarëve.

Begaj tha se askush nuk mund të fshehë dështimet duke anatemuar Shqipërinë dhe shqiptarët.

Në përkujtim 555-vjetorit të vdekjes së heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu, Presidenti i Republikës se Shqipërisë Bajram Begaj vendosi kurorë me lule në memorialin e vendvarrimit te heroit në Lezhë.

Në fjalinë e tij Begaj tha se të gjeneralizosh shqiptarët me të kundërtën e saj, çka historia e parë gjakftohësisht ka treguar, është mashtrim, është keqdashje.

“Askush, qoftë edhe politikanë të huaj nuk mund të fshehin dështimet e tyre duke anatemuar Shqipërinë dhe shqiptarët. Historia e Skënderbeut dëshmon vlerën tonë të hershme europiane”, tha Begaj.

I shoqëruar nga ministri Ulsi Manja dhe kryetari i Bashkisë Lezhë Pjerin Ndreu ne sallën e qendrës Kulturore në Lezhë, ndoqën aktivitetin me këngë patriotike në nderim të heroit tonë Gjergj Kastriot Skënderbeu.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore