Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

DefenderEurope21/ Ambasada amerikane publikon fotot nga stërvitja e madhe, Yuri Kim merr dylbitë

DefenderEurope21/ Ambasada amerikane publikon fotot nga stërvitja e madhe,

Në Portin e Durrësit nisi sot stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, në Europë, ku do të demonstrohen aftësitë ndërvepruese të Shteteve të Bashkuara me ushtritë partnere të NATO-s, për sigurinë në Ballkanin Perëndimor dhe rajonet e Detit të Zi.

Stërvitja ushtarake, e organizuar nga ushtria amerikane në Europë dhe Afrikë, ku marrin pjesë rreth 28 mijë trupa nga 26 vende aleate dhe partnere, do të zhvillohet në 7 baza të ndryshme në vendin tonë.

Ambasada amerikane ka postuar disa foto nga evenimenti, ku nuk munguan as gjeneralët amerikanë.

"Si pjesë e Ceremonisë së Hapjes DefenderEurope 21 dhe Ditës së Vizitorëve të Shquar në Portin e #Durres Gjeneralët e SH.B.A. Tod Wolters, Jeffrey Harrigian dhe Christopher Cavoli, @USAmbAlbania dhe personalitete të tjera dolën në anijet e Rojës Bregdetare Shqiptare për të parë transferimin e automjeteve në det si pjesë e operacionit të Përbashkët të Logjistikës. Ky operacion, po provohet për herë të parë në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore," shkruan ambasada. 

DefenderEurope21/ Ambasada amerikane publikon fotot nga stërvitja e madhe,

DefenderEurope21/ Ambasada amerikane publikon fotot nga stërvitja e madhe,

DefenderEurope21/ Ambasada amerikane publikon fotot nga stërvitja e madhe,

DefenderEurope21/ Ambasada amerikane publikon fotot nga stërvitja e madhe,

DefenderEurope21/ Ambasada amerikane publikon fotot nga stërvitja e madhe,

 

DefenderEurope21/ Ambasada amerikane publikon fotot nga stërvitja e madhe,

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore