Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Dalin FOTOT/ Babë e bir u rrëmbyen nga uji në Shkodër, ja momenti kur gjenden trupat e pajetë (Video)

Dalin FOTOT/ Babë e bir u rrëmbyen nga uji në Shkodër, ja

Dy personat që shikoni në foton e mëposhtme, janë viktimat fatkeqe që la pas moti i keq në Malësinë e Madhe. Pjetër Rushaj së bashku me djalin e tij të mitur, Jason, u morën nga rrjedha e lumit teksa udhëtonin me makinën e tyre.

Dalin FOTOT/ Babë e bir u rrëmbyen nga uji në Shkodër, ja

Për shkak të rrymës së madhe, ata nuk kanë mundur të dalin duke humbur kështu jetën tragjikisht. Në makinë me ta ishte edhe vajza e Pjetër Rushajt e cila ka mundur të dalë e gjallë.

Trupat e Pjetër dhe Jason Rushajt janë gjetur në Bogë, pas më shumë se 15 orësh kërkime. Për kërkimin e tyre u angazhuan polumbarët e RENEA-s, grupi i evakuim-shpëtimit, grupi alpin i FNSH Shkodër, emergjencat civile dhe shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe, të cilët bënë të mundur gjetjen e trupave të pajetë.

Ndërkohë situata në Shkodër, vijon të mbetet e rëndë për shkak të përmbytjeve në disa zona.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore