Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Covid-19/ Paralajmërimi i qendrës së rrezikut: Kujdes nëse shkoni në Shqipëri...

Covid-19/ Paralajmërimi i qendrës së rrezikut: Kujdes nëse

Rreziku i infektimit me koronavirus është i lartë në Shqipëri. Qendra për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve (CDC) thekson se vendi ynë është në ‘nivelit 3’ të rrezikut.

Më tej thuhet se: “Nëse sëmureni në Shqipëri dhe keni nevojë për kujdes mjekësor, qendrat e kujdesit shëndetësor mund të mbingarkohen”.

Ditën e djeshme, Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 1 person kishte humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri në 24 orët e fundit.

Gjatë ditës së fundit janë kryer 506 testime dhe janë konfirmuar prej tyre 125 raste të reja. Ndërsa numri i të shëruarve raportohet të jetë 37.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në spitalet Covid në vend janë momentalisht të shtruar 122 persona, prej të cilëve 19 janë në terapi intensive dhe 3 të intubuar.

COVID-19 – Statistika (10 Gusht 2020)
Testime totale 46448
Raste pozitive 6536
Raste të shëruara 3379
Raste Aktive 2957
Humbje jete 200 (Qarku Tiranë 97, Shkodër 33, Durrës 29, Fier 10, Elbasan 7, Korçë 6, Lezhë 5, Kukës 5, Vlorë 5, Dibër 2, Berat 1)

Covid-19/ Paralajmërimi i qendrës së rrezikut: Kujdes nëse

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore