Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

COVID/ Rritet numri i pacientëve të shtruar në spital, më shumë në terapi intensive dhe intubim

COVID/ Rritet numri i pacientëve të shtruar në spital, më

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 268 pacientë, 29 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Vendi ka regjistruar sot shifrën më të lartë të infeksioneve COVID në 24 orë prej disa javësh, 707.

Ndërkohë, sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, në krahasim me një ditë më parë, është rritur edhe numri i pacientëve të shtruar në spital.

 Ditën e djeshme ishin 258 persona të shtruar, ndërsa sot kjo shifër ka shkuar në 268.

Po ashtu më i lartë është edhe numri i pacientëve në terapi intensive, nga 24 dje, në 29 sot, ndërsa në intubim janë 4 pacientë, një më shumë se dje.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore