Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Bulevardi “zonë e kuqe”, Berisha nuk tërhiqet për vendodhjen e protestës/ Çfarë iu paralajmëron europianëve

Bulevardi “zonë e kuqe”, Berisha nuk tërhiqet për

Edhe pse Policia e Shtetit ka njoftuar se bulevardi “ Dëshmorët e Kombit” do të jetë “zonë e kuqe” ku nuk do të lejohet lëvizja e automjeteve dhe qytetarëve, ish-kryeministri Berisha shfaqet i vendosur për vendodhjen e protestës së opozitës.

Berisha u bëri thirrje qytetarëve të mblidhen në bulevard dhe tha se Rama do të ulet nesër në karrigen e kryeministrit para liderëve të BE-së si “Hajduti i parë i Shqipërisë”.

“Ne jemi në një betejë me armikun e egër të votës së shqiptarëve Edi Rama, te mblidhemi për ti dëshmuar lidershipit evropian se njeriu që qendron si përfaqësuesi i Shqipërisë në atë samit e ka pushtetin e karrigen të ngritur mbi dhunimin e votës së shqiptarëve, e ka të ngritur mbi drogën, trafiqet, narkoshtetin që ka ndërtuar në Shqipëri, e ka mbi vjedhjet e mëdha të paimagjinueshme për një vend evropian që u bën qytetarëve shqiptarë.

Ai aty ulet si kryeministër por edhe si kryehajduti i Shqipërisë gjithashtu.

Hajduti i parë i Shqipërisë do jetë Edi Rama nesër në atë samit.

Me praninë tuaj të dashur qytetarë në Bulevardin Dëshmorët e Kombit ju i dilni Zot në mënyrën më të vendosur këtji vendi e këtij kombi në rrezik ekzistencial.

Ne jemi në fatkeqësi të madhe me një person si ky në karrigen e kryeministrit. Të paktën t’ja përcjellim këtë shqetësim mbarë opinionit publik evriopian dhe atij botëror”, tha Berisha.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore