Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"Bosi i saj ka frikë nga mafia shqiptare"/ Kreshnik Spahiu: Jemi vendi i fundit që Ndrangheta do të hyjë

"Bosi i saj ka frikë nga mafia shqiptare"/ Kreshnik Spahiu: Jemi

Kreshnik Spahiu ka dhënë një ide tjetër lidhur me përgjimet e antimafias për lidhjet e Ndrangheta-s me mafien shqiptare.

Sipas tij, Ndrangheta nuk ka mundur të hyjë në Shqipëri dhe tani po bën tentativat pasi ato i frikësohen mafias shqiptare.

Spahiu tha mbrëmjen e sotme në Open në Top Channel, se bosi i Ndrangheta-s është tepër i frikësuar nga Shqipëria.

“Nga kjo dosje e përgjime, Shqipëria nuk është vendi i parë që organizata më mafioze kërkon të hyjë. Është ndër vendet e fundit. Ndrangeta është ndër më të fortat në korrupsion, trafikim droge, prostitucion, qeniesh njerëzore dhe është shtrirë në të gjithë botën. Deri në Amerikë, e gjithandej. Nga gjithë biseda duket që Shqipëria do të jetë vendi i fundit për të hyrë, se Ndrageta ka frikë të hyjë në Shqipëri, nga mafia shqiptare. Se mafia shqiptare konkurron mafien e Ndragetës brenda në Shqipëri. Nuk kanë interes të fusin Ndragetën këtu, se s’kanë pse të ndajnë përqindje me ta, i marrin të gjitha vetë. Bosi i Ndrangetës ka frikë të hyjë në Shqipëri, aq vend i rrezikshëm jemi për ta. Kjo tregon se është në fazën përgatitore,” tha Spahiu.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore